Hlavní navigace

Zálohová či srážková daň?

• (neregistrovaný) 83.208.46.---

13. 2. 2013 13:27

Prosím o radu, máme zaměstnance je to starobní důchodce. Má pracovní smlouvu na 15 h týdně. HM 4 000. Letos nemá tedy nárok na slevu na dani. Typ daně ve mzdě bude tedy srážková?
    Jen mě teď ještě vrtá hlavou jestli jsem to v minulém roce dělala správně když jsem mu uplatňovala slevu na dani. Tím pádem mu v ročním zúčtování vracíme výši všech sražených záloh na daň. Není nějak limitovaná výše mzdy u které se smí uplatňovat sleva na dani?
    Děkuji,

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2013 13:37

jájina (neregistrovaný) 93.99.179.---

Re: zálohová či srážková daň?
      Když bude mít podepsané prohlášení k dani tak bude daň zálohová.
      Nechápu jak mu vracíte sražené zálohy, když píšete, že jste mu uplatňovali slevu ????
      Limit žádný nebyl pro uplatnění slevy na poplatníka.

• 13. 2. 2013 13:55

p1979 (neregistrovaný) 83.208.46.---

Děkuji za rady. Vloni jsem mu slevu uplatnila, tudíž mu nebudeme ani nic vracet, jsem se přehlídla při zpravování vyúčtování. Letos mu budu strhávat srážkovou daň.

• 13. 2. 2013 13:38

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Dejte důchodci podepsat prohlášení (pokud nemá podepsáno jinde) a bude mít daň zálohovou.
      Pokud měl loni podepsané prohlášení, pak sleva na poplatníka byla při jakékoliv výši mzdy. Jestli chápu dobřě, tak si loni slevu na poplatníka neuplatnil a tím pádem se mohlo stát, že celá zaplacená daň se mu vrátila díky slevě na poplatníka uplatněné až v roce.

• 13. 2. 2013 13:41

vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

1. ano, do 5 000 Kč bude mít srážkovou daň
      2. pokud měl po celý rok podepsané prohlášení a měl zálohovou daň, mohl uplatnit slevu na dani, srážkové daně se toto netýká, ta je konečná

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).