Hlavní navigace

Srážková daň a bonus na dítě

• (neregistrovaný) 217.29.8.---

13. 2. 2013 23:05

Dobrý den, prosím o radu. Zaměst.je již ve starob.důchudu a má studujicí dítě. Její měsíční mzda je cca 4500,-Kč. Letos již nemá nárok slevu na poplatníka, čili se počítá srážková daň. Nemůžu nijak do mzdy uplatnit bonus. Myslím si, žeby na něj měla mít nárok a teď nevím, jestli mám něco špatně nastaveno v programu nebo na něj nemá nárok. Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2013 23:23

markov (neregistrovaný) 82.114.209.---

Re: srážková daň a bonus na dítě
      >Dobrý den, prosím o radu. Zaměst.je již ve
      >starob.důchudu a má studujicí dítě. Její měsíční mzda je cca
      >4500,-Kč. Letos již nemá nárok slevu na poplatníka, čili
      >se počítá srážková daň.
      A to vyvozujete z čeho - to "čili se počítá srážková daˇ"??? Proč si myslíte, že nemá-li nárok na slevu na poplatníka, nemůže podepsat Prohlášení a mít zálohovou daň???
      >Nemůžu nijak do mzdy uplatnit
      >bonus.
      Mohla byste, kdybyste mu dala podepsat Prohlášení, neuplatnila slevu na poplatníka, ale uplatnila daňové zuvýhodnění na dítě.
      >Myslím si, žeby na něj měla mít nárok a teď
      >nevím, jestli mám něco špatně nastaveno v programu nebo na
      >něj nemá nárok. Děkuji za odpověď.
      V programu to nemáte špatně nastaveno, problém je mezi klávesnicí a židlí.

• 14. 2. 2013 7:26

ivaiza (neregistrovaný) 81.19.46.---

No, já se vás trochu zastanu. Moc se mi ta odpověď předchozího odpovídajícího nelíbí. V programu si nastavte, že má poplatník podepsané prohlášení, nebude mít tím pádem srážkovou daň, ale zálohovou. Jenom se mu neuplatní sleva na dani. Zkuste znovu zadat mzdu a uvidíte, že program vám i spočítá bonus na dítě.
      Iva

• 14. 2. 2013 10:52

markov (neregistrovaný) 62.168.44.---

To snad nemyslíte vážně? Jak si může tazatelka v programu zaškrtnout, že má poplatník podepsáno Prohlášení, když se mu chystá danit srážkouvou daní, neboť je přesvědčená, že nemá-li nárok na slevu na poplatníka, nemůže ani podepsat Prohlášení?
      Moje odpověď byla právě z toho důvodu ironická, ale přesto jsem uvedla správný postup pro uplatnění daň. zvýhodnění na dítě, potažmo daň. bonusu.

• 14. 2. 2013 11:22

Lu. (neregistrovaný) 85.193.24.---

Souhlas, dát podepsat daň. prohl., neuplatnit slevu na popl., na dítě uplatnit.

• 14. 2. 2013 21:29

Líba (neregistrovaný) 217.29.8.---

Děkuji za odpovědi, i moc za to zastání. Já jsem to pochopila, ale přiznám se, že jsem si vůbec neuvědomila, že může poplatník podepsat prohlášení a neuplatnit slevu. Je mi jasné, že když může, je daň zálohová. Ptám se proto, že to nevím a z toho důvodu mi pak jsou ironické odpovědi dost líto. Kdyby jsme všichni všechno věděli, tak se neptáme. Ale opravdu děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).