Hlavní navigace

Zveřejnění čísla účtu vs. Factoring

  • (neregistrovaný) 85.132.187.---

    14. 2. 2013 11:15

    Podle novely o DPH musí naši dodavatelé zveřejnit svá čísla bank. účtů. Některým však platíme na factoring účet, který není jejich a nemůže být tudíž zveřejněn. Z toho vyplývá, že my ručíme za to, že odvedou DPH (§109 zdph). Jak to vyřešit?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2013 11:45

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Zveřejnění čísla účtu vs. Factoring
      Dle informací ze školení se toto řeší , informaci by mělo podat GFŘ.

    • 19. 2. 2013 14:58

      mba (neregistrovaný) 89.203.143.---

      Re: Zveřejnění čísla účtu vs. Factoring
      Máme stejný problém - na vydané faktury uvádíme účet factoringové společnosti, na které se mají faktury zaplatit. Je možné ke zveřejní účtů uvést účet factoringové společnosti a uvést, že vlastníkem účetu NENÍ daňové subjekt - tedy my nejsme vlastníkem účtu?

    • 19. 2. 2013 15:43

      honzam (neregistrovaný) 85.132.187.---

      Re: Zveřejnění čísla účtu vs. Factoring
      Cizí účet zveřejnit nelze a i kdyby tak to stejně ohledně ručení nic neřeší - zákon hovoří jednoznačně :
      §109 odst.2 c) poskytnuta zcela nebo zčásti bezhotovostním převodem na jiný účet než účet poskytovatele zdanitelného plnění, který je správcem daně zveřejněn způsobem umožňujícím dálkový přístup.

      Bohužel nepomůže ani případná vyhláška nebo metodika GFŘ , jelikož zákon je nadřazený právní dokument.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).