Hlavní navigace

Doklad za zelený bonus - účtování

• (neregistrovaný) 78.80.92.---

15. 2. 2013 9:10

Přišel nám "doklad o výplatě podpory" za zelený bonus za elektřinu za leden. Je to bez DPH a uveden je příjemce (naše firma) a plátce podpory (OTE, a.s.). Dřív jsme za elektřinu faktury vystavovali a jak nyní zaúčtovat tento doklad? Nevím, napadá mě např. interně 315/602. Jak to řešíte vy??Děkuji za případnou radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2013 5:36

EvaCe

Re: doklad za zelený bonus - účtování
      dřív jste vystavovali jednu fakturu buď na ČEZ, EON ...
      a měli jste to celé s DPH s předkontací 311/602+343

nyní je to rozdělené - výrobu účtujete opět EONU nebo ČEZU nebo ... tam to je s DPH, ale faktura na OTE dph nepodléhá
      já jsem si udělala pro OTE analytiku na 602 a účtuji 311/602AE
      podle podkladu z OTE vystavím fakturu /ale jim ji neposílám/

• 18. 2. 2013 10:23

Martina12 (neregistrovaný) 176.97.9.---

Ještě se připojím - jak to bude s DPH? Když vlastně prodáváme elektřinu bez DPH. Budete to účtovat jako osvobozené plnění, nebo prostě bez uplatnění DPH? Nebudeme muset počítat nějaký koeficient na krácení dalších plnění?

• 11. 2. 2014 13:30

AO (neregistrovaný) 90.183.131.---

Dobrý den, zelený bonus od fa OTE a.s. je forma "dotace", viz koordinační výbor:
      http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-seznam-dani/Informace_k_uplatneni_naroku_na_odpocet_u_fve.pdf

Záleží na tom, kdy byla FTV pořízena, případně jak je využívána pro ekonomickou činnost. Vše je uvedeno v koordinačním výboru. Firmě OTE tedy neprodáváte služby na 602, ale máte dotaci na provoz FTV tedy 648(668) jsou vhodnější.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).