Hlavní navigace

Zrušení registrace DPH

  • (neregistrovaný) 90.177.114.---

    18. 2. 2013 8:21

    Dobrý den,

    subjekt se 16.3.2011 registroval k DPH z důvodu poskytnutí služeb do EU. Může požádat o zrušení registrace a stát se identifikovanou osobou, nebo to nelze a vztahuje se na něj přechodné ustanovení, kde je uvedeno, že se rušení registrace vztahuje na plátce registrované od 1.4.2011?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2013 11:59

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: Zrušení registrace DPH
      Zkuste si to ještě ověřit dotazem přímo na FÚ. Ale skutečně,
      v přech. ust. je napsáno v bodě 8., že se to týká jen plátců zaregistrovaných dle § 94 odst. 6-11) a 15) až od 1.4.2011. Tam pak je možnost do 3 měsíců od nabytí účinnosti ZDPH v r.2013 o požádání zrušení registrace a stát se identif.osobou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).