Hlavní navigace

Nájemné - musí být faktura??

  • (neregistrovaný) 78.80.92.---

    18. 2. 2013 14:46

    Prosím o radu, jsme plátci DPH a pronajímáme nebytové prostory plátci DPH, nájemné je tedy včetně DPH. Až dosud se nájemci žádné faktury nevystavovaly. Vždy se provedlo zaúčtování jen přijaté platby. Je to tak správně? A pokud je nájemné bez DPh, taky musí být doklad?
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2013 14:51

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: nájemné - musí být faktura??
      Český právní řád již mnoho let nedefinuje pojem "faktura", takže faktura být nemusí.

      Jiná věc je, pokud se fakturuje plátci DPH, tam se vystavuje daňový doklad.

      Hezký den!

    • 18. 2. 2013 15:18

      L.K. (neregistrovaný) 77.242.90.---

      Re: nájemné - musí být faktura??
      Řešili jsme splátkovým kalendářem, kde jsou rozepsány jednotlivé platby nájmu, uvedeno, že tento doklad je daňovým dokladem.
      Takto se to běžně praktikuje.

    • 18. 2. 2013 15:34

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: nájemné - musí být faktura??
      >>>Prosím o radu, jsme plátci DPH a pronajímáme nebytové
      >>>prostory plátci DPH, nájemné je tedy včetně DPH. Až
      >>>dosud se nájemci žádné faktury nevystavovaly. Vždy se
      >>>provedlo zaúčtování jen přijaté platby. Je to tak
      >>>správně? A pokud je nájemné bez DPh, taky musí být
      >>>doklad?
      >>>Děkuji za odpověď
      >>
      >>Český právní řád již mnoho let nedefinuje pojem
      >>"faktura", takže faktura být nemusí.
      >>
      >>Jiná věc je, pokud se fakturuje plátci DPH, tam se
      >>vystavuje daňový doklad.
      >>
      >>Hezký den!

      >Řešili jsme splátkovým kalendářem, kde jsou rozepsány
      >jednotlivé platby nájmu, uvedeno, že tento doklad je
      >daňovým dokladem.
      >Takto se to běžně praktikuje.

      Ano, lze použít zvláštní daňový doklad podle § 31 ZDPH - Splátkový kalendář.

      Hezký den!

    • 18. 2. 2013 15:38

      MarieJ (neregistrovaný) 78.80.92.---

      děkuji všem za odpovědi :-)
      >>>>Prosím o radu, jsme plátci DPH a pronajímáme nebytové
      >>>>prostory plátci DPH, nájemné je tedy včetně DPH. Až
      >>>>dosud se nájemci žádné faktury nevystavovaly. Vždy se
      >>>>provedlo zaúčtování jen přijaté platby. Je to tak
      >>>>správně? A pokud je nájemné bez DPh, taky musí být
      >>>>doklad?
      >>>>Děkuji za odpověď
      >>>
      >>>Český právní řád již mnoho let nedefinuje pojem
      >>>"faktura", takže faktura být nemusí.
      >>>
      >>>Jiná věc je, pokud se fakturuje plátci DPH, tam se
      >>>vystavuje daňový doklad.
      >>>
      >>>Hezký den!
      >
      >>Řešili jsme splátkovým kalendářem, kde jsou rozepsány
      >>jednotlivé platby nájmu, uvedeno, že tento doklad je
      >>daňovým dokladem.
      >>Takto se to běžně praktikuje.
      >
      >Ano, lze použít zvláštní daňový doklad podle § 31 ZDPH
      >- Splátkový kalendář.
      >
      >Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).