Hlavní navigace

Úroky z úvěru výstavba podkroví

  • (neregistrovaný) 89.190.44.---

    18. 2. 2013 17:17

    Můžou se uplatnit úroky z úvěru v tomto případě ?
    Vlastníci rodinného domu jsou tchán a tchýně. Zeť buduje v podkroví byt. V domě má trvalé bydliště (není vlastník), v podkroví bude bydlet se svou rodinou. Doložit okopírovanou občankou ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2013 17:57

      zemík (neregistrovaný) 90.177.246.---

      Re: úroky z úvěru výstavba podkroví
      Doložit i kopií úvěrové smlouvy (stavební spoření, hypoteční úvěr) a samozřejmě kopií OP s trvalým bydlištěm. Pak můžete úroky uplatnit.

    • 18. 2. 2013 18:00

      ive (neregistrovaný) 89.190.44.---

      Re: úroky z úvěru výstavba podkroví
      děkuji. Zjišťovala jsem tady i na finančním úřadě, názory jsou různé :-)

    • 18. 2. 2013 18:22

      zemík (neregistrovaný) 90.177.246.---

      Re: úroky z úvěru výstavba podkroví
      Pro upřesnění, dívala jsem se do ZDP § 38l odst. e)
      - jde-li o bytový dům, rodinný dům nebo byt ve vlastnictví - výpis z listu vlastnictví, - jde-li o byt v nájmu - nájemní smlouva, jde-li o byt v užívání - doklad o trvalém pobytu.
      Takže to asi tak jednoduché nebude.

    • 18. 2. 2013 19:38

      ive (neregistrovaný) 89.190.44.---

      Re: úroky z úvěru výstavba podkroví
      Že to není jednoduché, to jsem zjistila už při prvním pohledu do zákona o DP § 15 odst. 3 e) - ...změna stavby...rodinného domu nebo bytu ve vlastnictví...a bytů v nájmu nebo v užívání (užívání se týká jen bytů ?)
      Pokračuje to § 15 odst.4...
      Dále jsem hledala tady v diskusích.
      Potom jsem telefonovala na dva finanční úřady, na jednom mě řekli, že to jde a na druhém, že to nejde :-).
      Přemýšlela jsem, že to "pustím" a na FÚ se s tím nějak poperou, ale v případě, že by úroky neprošly, vznikla by v tomto případě daňová povinnost.

    • 18. 2. 2013 20:16

      mmzd (neregistrovaný) 89.203.143.---

      Re: úroky z úvěru výstavba podkroví
      >>>>>Můžou se uplatnit úroky z úvěru v tomto případě ?
      >>>>>Vlastníci rodinného domu jsou tchán a tchýně. Zeť
      >>>>>buduje v podkroví byt. V domě má trvalé bydliště
      >>>>>(není
      >>>>>vlastník), v podkroví bude bydlet se svou rodinou.
      >>>>>Doložit okopírovanou občankou ?
      >>>>
      >>>>
      >>>>Doložit i kopií úvěrové smlouvy (stavební spoření,
      >>>>hypoteční úvěr) a samozřejmě kopií OP s trvalým
      >>>>bydlištěm. Pak můžete úroky uplatnit.
      >>>
      >>>děkuji. Zjišťovala jsem tady i na finančním úřadě,
      >>>názory jsou různé :-)
      >>
      >>Pro upřesnění, dívala jsem se do ZDP § 38l odst. e)
      >>- jde-li o bytový dům, rodinný dům nebo byt ve
      >>vlastnictví - výpis z listu vlastnictví, - jde-li o
      >>byt v
      >>nájmu - nájemní smlouva, jde-li o byt v užívání -
      >>doklad
      >>o trvalém pobytu.
      >>Takže to asi tak jednoduché nebude.
      >
      >Že to není jednoduché, to jsem zjistila už při prvním
      >pohledu do zákona o DP § 15 odst. 3 e) - ...změna
      >stavby...rodinného domu nebo bytu ve vlastnictví...a bytů
      >v nájmu nebo v užívání (užívání se týká jen bytů ?)
      >Pokračuje to § 15 odst.4...
      >Dále jsem hledala tady v diskusích.
      >Potom jsem telefonovala na dva finanční úřady, na
      >jednom mě řekli, že to jde a na druhém, že to nejde :-).
      >Přemýšlela jsem, že to "pustím" a na FÚ se s tím nějak
      >poperou, ale v případě, že by úroky neprošly, vznikla
      >by v tomto případě daňová povinnost.

    • 18. 2. 2013 20:19

      mmzd (neregistrovaný) 89.203.143.---

      Re: úroky z úvěru výstavba podkroví
      Ptám se na podobné, všude mi bylo doporučeno podat přiznání sám, tvrdit - že jde o byt v užívání v daném domě. Buď uznají nebo neuznají, ale ve mzdách neuznávat. Kdo to zaplatí až to za 3 roky dodaní a zaměstnanec tam už nebude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).