Hlavní navigace

Půjčka společníka

  • (neregistrovaný) 81.25.16.---

    18. 2. 2013 20:03

    Dobrý večer,prosím o radu - jediný společník a zároveň jednatel s.r.o. vložil do společnosti v hotovosti finanční obnos za který nakoupil hmotný majetek, já začínám s účetnictvím až nyní - řeším jak zpětně vložit správně fin. obnos do účetnictví - smlouvou o půjčce společníka pokud je společník zároveň jednatel musí být půjčka úročena ?
    A dále řeším ustanovení § 132/3 OZ:
    "Smlouvy uzavřené mezi společností a jediným společníkem této společnosti, pokud tento společník jedná rovněž jménem společnosti, musejí mít formu notářského zápisu nebo písemnou formu a listina musí být podepsána před orgánem pověřeným legalizací." Nevím, jestli někdo bude zkoumat přísné dodržování obchodního zákoníku.
    Jenže vše již proběhlo,antidatovanou smlouvu nikdo neověří.
    poradí mi někdo jakým způsobem postupovat,určitě k těmto skutečnostem v praxi dochází. Moc děkuji za jakýkoliv názor.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).