Hlavní navigace

Náhrada za použití vlastního automobilu

  • (neregistrovaný) 109.164.91.---

    19. 2. 2013 21:42

    Je tato náhrada daňovým příjmem ( výkon nezávislého povolání - fotbalový rozhodčí ) ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 2. 2013 11:49

      rr (neregistrovaný) 78.80.121.---

      Re: náhrada za použití vlastního automob
      Pokud jsou náhrady v zákonné výši (tedy nejsou vyšší), pak nejsou zdanitelným příjmem.

    • 21. 2. 2013 22:04

      LR (neregistrovaný) 109.164.91.---

      Re: náhrada za použití vlastního automob
      Tato náhrada je v zákonné výši, ale je součástí odměny za výkon funkce rozhodčího ( na výplatní listině pak rozhodčí podepisuje, že bude danit podle §7 ). Tak pořád nevím, zda zdanit nebo ne. Prosím kde v zákoně o dani z příjmů najdu tuto problematiku ? Děkuji

    • 22. 2. 2013 9:50

      rr (neregistrovaný) 78.80.121.---

      Re: náhrada za použití vlastního automob
      Čtěte zejména od NEBO

      § 6 Příjmy ze závislé činnosti a funkční požitky
      (1) Příjmy ze závislé činnosti jsou
      .
      .
      .
      d) příjmy plynoucí v souvislosti se současným, budoucím nebo dřívějším výkonem závislé činnosti podle písmen a) až c) NEBO funkce bez ohledu na to, zda plynou od plátce, u kterého poplatník vykonává závislou činnost nebo funkci, nebo od plátce, u kterého poplatník závislou činnost nebo funkci nevykonává.
      .
      .
      .
      .
      .
      (7) Za příjmy ze závislé činnosti se nepovažují a předmětem daně, kromě příjmů, které nejsou předmětem daně podle § 3 odst. 4, dále nejsou
      a) náhrady cestovních výdajů poskytované v souvislosti s výkonem závislé činnosti do výše stanovené nebo umožněné zvláštním právním předpisem .....

    • 26. 2. 2013 20:32

      LR (neregistrovaný) 109.164.91.---

      Re: náhrada za použití vlastního automob
      Funkce fotbalového rozhodčího není vykonávána na základě pracovní smlouvy nebo dohody tudíž se nejedná o závislou činnost. Takže opravdu nedanit ? Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).