Hlavní navigace

Pracovní cesty zaměst. vypůjčeným vozem

  • (neregistrovaný) 81.201.60.---

    20. 2. 2013 16:10

    Dobrý den,
    prosím o Váš názor. V roce 2012 uskutečnil zaměstnanec několik pracovních cest vozem svého bratra. Byly mu proplaceny jak základní náhrada, tak za spotřebované PHM. Dnes jsem se dočetla, že to nelze. Pokud není prokazatelně vlastníkem, lze vyplatit jen náhrady za PHM. Pokud základní náhradu zaúčtuju nedaňově, lze nechat zaměstanci tyto náhrady, aniž by to pro něj znamenalo příjem a musela se odvést daň a pojištění ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 2. 2013 19:21

      kamila II (neregistrovaný) 89.103.122.---

      Re: pracovní cesty zaměst. vypůjčeným vo
      U zaměstnance to neplatí, jen pro OSVČ

    • 20. 2. 2013 19:26

      maves (neregistrovaný) 93.153.3.---

      Re: pracovní cesty zaměst. vypůjčeným vo
      Moc děkuji, a prosím pěkně, kde najdu oporu, že pro zaměstnance to neplatí , a nebo naopak , že pro OSVČ platí jen ty PHM ?

    • 20. 2. 2013 20:32

      Vladimír 2

      Re: pracovní cesty zaměst. vypůjčeným vo
      >>Dobrý den,
      >>prosím o Váš názor. V roce 2012 uskutečnil
      >>zaměstnanec
      >>několik pracovních cest vozem svého bratra. Byly mu
      >>proplaceny jak základní náhrada, tak za spotřebované
      >>PHM. Dnes jsem se dočetla, že to nelze. Pokud není
      >>prokazatelně vlastníkem, lze vyplatit jen náhrady za
      >>PHM.
      >>Pokud základní náhradu zaúčtuju nedaňově, lze nechat
      >>zaměstanci tyto náhrady, aniž by to pro něj
      >>znamenalo
      >>příjem a musela se odvést daň a pojištění ?
      >
      >U zaměstnance to neplatí, jen pro OSVČ
      *************************************
      Paní kamilo, již podruhé píši Hergotfagot!
      Text § 157/3 ZP ste dosud nečetla:? Zde je:
      (3) Použije-li zaměstnanec na žádost zaměstnavatele silniční motorové vozidlo, s výjimkou vozidla poskytnutého zaměstnavatelem, přísluší mu za každý 1 km jízdy základní náhrada a náhrada výdajů za spotřebovanou pohonnou hmotu.
      ==>U zaměstnance to neplatí,== jenom tehdy, pokud ten bratr by
      byl současně tím zaměstnavatelem.

      Zajímavé by bylo, kdyby tazatelka prozradila sladké tajemství =
      ==Dnes jsem se dočetla, že to nelze. Pokud není
      >>prokazatelně vlastníkem, lze vyplatit jen náhrady za
      >>PHM.==kde se to dočetla!

    • 20. 2. 2013 22:06

      maves (neregistrovaný) 93.153.3.---

      Re: pracovní cesty zaměst. vypůjčeným vo
      Dočetla jsem se to na i-poradci, pravděpodobně jsem to špatně pochopila, Vámi citovaný § vlastnictví neřeší. Takže je jasné, že nic opravovat nemusím. Moc děkuji za pomoc !

    • 20. 2. 2013 22:39

      Vladimír 2

      Re: pracovní cesty zaměst. vypůjčeným vo
      *********************************************
      Největší smůla je, že hodně "poraděnků" si hraje na poradce

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).