Hlavní navigace

Postoupení pohledávek

• (neregistrovaný) 212.111.9.---

21. 2. 2013 15:19

Moc prosím o radu. Společnost A prodává společnosti B nemovitost. Nemovitost bude zapsána v katastru až v červnu 2013, a společnost B platí společnosti A zálohy na základě budoucí kupní smlouvy. Tyto zálohy jsem účtovala na účet 325. Je zde však společnost C, která je dceřinou společnosti A a společnost C má neuhrazené faktury (závazky) vůči společnosti B. Na radu právníka se společnosti rozhodly, že společnost A postoupí pohledávku společnosti C, a společnost B a C udělají vzájemný zápočet mezi fakturami a zálohy na nemovitost ve výši faktur (postoupení pohledávky bude ve stéjné výši, jako je dlužná částka za faktury). Potřebuji poradit, jak mám účtovat ve společnosti A (společnost, která prodává nemovitost) a ve společnosti C (která dluží prostředky firmě B a postupuje pohledávku se společnosti B). Je to dost komplikované a nevím si s tím vůbec rady, protože při prodeji nemovitosti, kde je kupní smlouva budoucí nejsou zaúčtovány tržby.
    Úhrady záloh na prodej nemovitosti jsem ve společnosti A účtovala D-325 MD-221.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2013 13:14

rr (neregistrovaný) 78.80.121.---

Re: postoupení pohledávek
      Potřebuji si ujasnit, zda jsem dobře pochopila dotaz:

Společnost A bude společnosti C postupovat pohledávku ze záloh na KC, kterou má za společností B ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).