Hlavní navigace

Zboží z Německa

• (neregistrovaný) 90.179.142.---

22. 2. 2013 9:55

Došla mi fa za zboží z Německa (proforma). Jakým kurzem mám pnaskadnit zboží (směrnici nemám) a pak jak to je s DPH. Můžete mi poradit? Dík

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2013 10:01

alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

Re: zboží z Německa
      naskladněte kurzem přijetí zboží, DPH zatím nikdy neuvádíte, až Vám přijde faktura
      Akorát mě zaráží, když už máte zboží, proč Vám poslali proforma fakturu?

• 22. 2. 2013 10:40

kiki99 (neregistrovaný) 90.179.142.---

Ne, asi jsem to špatně napsala, poslali mi faxem fa a zboží teprve dojde a faktura skutečná dojde zase a ž pak (poštou). Právě jsem se ztratila v těch datech. Jaký kdy kurz a jaké je DUZP. Já to z toho pitomého zákona nechápu. Už hledám školení, to snad ani není pro lidi. A nevíte, prosím co znamená pro smrtelníka par.96 ZODPH

• 22. 2. 2013 11:26

alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

předpokládám, že jde o pořízení zboží z EU
      pokud máte faxovou kopii, pracujte s ní jako s daňovým dokladem, originál si pak přiložíte
      částku faktury vynásobíte kurzem ze dne vystavení (denní nebo pevný dle vaší vnitřní směrnice), den vystavení je pro Vás DUZP, vypočtete DPH a uvedete do ř. 3 a 43 přiznání
      podle §96 byste do 28.2 měla nahlásit svému FÚ bankovní účty, které používáte pro ekonomickou činnost
      pokud jste už např. při registraci k daním nahlásili účty, na které Vám platí Vaši odběratelé, tak už nic nehlaste; pokud máte nějaký nový, raději nahlaste, protože některý odběratel by Vám na něj mohl odmítnout zaplatit - celé toto je kvůli novince MF tzv. nespolehlivým plátcům, doporučuji se tady podívat v diskuzi, je tu toho hodně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).