Hlavní navigace

Pořízení ř. 47?

  • (neregistrovaný) 93.153.127.---

    22. 2. 2013 10:43

    nerozumím řádku 47. My jsme nakoupili automobil v prosinci ( kráceno DPH o soukromé jízdy ), uplatnili jsme DPH krácené ř. 40.
    Dočetla jsem se, že dnem zařazení majetku vstupuje cena do ř. 47.
    Do řádku 47 uvedu stejnou hodnotu, kterou jsem uvedla min. měsíc v řádku 40? A důvod, proč uvádět v ř. 47 dnem zařazení?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2013 11:13

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: pořízení ř. 47?
      dnem zařazení do užívání částka ZD a DPH z ř. 40, platí ze zákona,
      statistická hodnota pořízeného majetku

    • 22. 2. 2013 11:30

      bety* (neregistrovaný) 93.153.127.---

      Re: pořízení ř. 47?
      tak v tomhle jsem úplný amatér. Moc Vás prosím podrobněji. Já nakoupím DPH do ř. 40 vstupuje dnem doručení faktury. Nárokuji si vrácení DPH.
      Zařadím do užívání ( začnu odepisovat ) a musím přiznat v ř.47? Pokud ano, proč? Mám v tom hledat logiku?

    • 22. 2. 2013 11:43

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: pořízení ř. 47?
      do ř. 47 se udávají údaje -hodnota pořízeného majetku v § 4 odst 3 písm. d) a e)

    • 22. 2. 2013 14:04

      bety* (neregistrovaný) 93.153.127.---

      Re: pořízení ř. 47?
      děkuji a jak účetně prosím. Částku, kterou jsem uvedla v ř. 40 např. 20.000,-Kč, tak vytvořím interní doklad a to účetní zápis 20.000,-Kč 343 / 343 ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).