Hlavní navigace

Průměrný výdělek

• (neregistrovaný) 213.151.77.---

23. 2. 2013 1:21

dobrý den, mohu prosím poprosit o vysvětlení výpočtu?
    Máme nového zaměstnance s měsíční mzdou 16000 Kč. Nastoupil dne 11.02.13 předpokládaný výdělek při zadávání do osobní evidence jsem si spočítal pomocí koeficientu. Vyšla mi částka 92,- Kč zaokr.
    Při zkušebním zpracování mzdy za březen( aby byl celý měsíc odpracovaný, bez nástupu v půl. měsíce, což bylo v únoru), zadal jsem 1 den dovolené a nevycházeli mi mzdy. Mzdy mi vyjdou teprve pokud upravím průměr pro náhrady na 95,25 a dostanu se na hrubou mzdu 16 000,- Kč. Je to v pořádku, že se musí upravit průměr na 95,25 a proč tomu tak je? Děkuju moc za odpověď, ve mzdách se nevyznám, teprve začínám, ale rád bych si dohledal potřebné informace k výpočtu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2013 7:50

Olda (neregistrovaný) 77.48.51.---

Re: průměrný výdělek
      Součtem náhrady mzdy za dovolenou + mzdy se většinou nikdy nedostanete na stanovenou měsíční mzdu. Do výpočtu se promítá to, kolik pracovních dnů (popř. placených svátků) ten konkrétní měsíc, ve kterém se čerpá ŘD má a samozřejmě, jaký průměr pro účely ŘD měl zaměstnanec v předchozím kal. čtvrtletí. Bližší vysvětlení nelze na diskusním fóru, je nutno si to nastudovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).