Hlavní navigace

Žádost zaměstnance o dobu určitou

  • 85.207.92.---

    26. 2. 2013 14:41

    Dobrý den, mám dotaz.

    zaměstnanci by měla být prodloužena pracovní smlouva na dobu neurčitou ( dle zákona), on však chce pouze na dobu určitou.
    je možné, aby si napsal žádost, že chce prodloužit pouze na dobu určitou jeden rok??
    bylo by tím všechno ošetřené?? nepotkáme se s paragrafem o době určité??

    děkuji za názory

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2013 14:46

      atreus

      Re: žádost zaměstnance o dobu určitou
      Zaměstnavatel musí dodržet § 39 odst. 2 ZP.

      Můžete jej poučit, že bude moci dát výpověď tak, aby ji zaměstnavatel obdržel během 10. měsíce.

    • 26. 2. 2013 15:45

      RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

      Re: žádost zaměstnance o dobu určitou
      nesouhlasím.Pokud o to zaměstnanec písemně požádá, můžete s ním klidně uzavřít PP na dobu určitou i po předchozích 2 prodlouženích

    • 26. 2. 2013 15:55

      RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

      Re: žádost zaměstnance o dobu určitou
      omlouvám se za omyl, toto platilo snad ještě loni, ale letos už nejspíš ne, §39 odst.2 ZP je uveden v §363, který vyjmenovává §, od nichž není možné se odchýlit

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).