Hlavní navigace

Dotaz-tržby

  • (neregistrovaný) 213.151.77.---

    26. 2. 2013 22:21

    dobrý den, prosím nevěděl by někdo?
    prodejna otevřena začátkem února, plátci dph jsme se stali po dvou týdnech otevření prodejny. Tržby máme od začátku otevření s dph, myslím, že je to špatně a dph by se z toho nemělo odvádět, mělo by se odvádět až když máme osvědčení o registraci?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2013 22:56

      pavla+ (neregistrovaný) 195.22.51.---

      Re: dotaz-tržby
      Tady spíš záleží na tom jak jste udělali vstup, t.j. upatnili jste odpočet DPH ze zásob? nebo tento odpočet uplatňujete až po 14 dnech pouze na nové zboží a co s tím co je na skladě? Začněte na vstupu a podle toho se odvíjí výstup.

    • 26. 2. 2013 23:08

      Bárča (neregistrovaný) 213.151.77.---

      Re: dotaz-tržby
      dph uplatňuju, v daňovém přiznání uvedu ř. 45, jak prosím postupovat s tržbami? je vlastně možné to dph uplatnit?

    • 27. 2. 2013 9:12

      bizzon (neregistrovaný) 90.177.126.---

      Re: dotaz-tržby
      Musíte striktně dodržet datum registrace k DPH.
      tzn.
      - před tímto datumem se chovat jako neplátce - nákup zb. neuplatňovat odpočet DPH, z tržeb neodvádět DPH.
      - poslední den před plátcovstvím - inventura zásob a majetku a uplatnit odpočet DPH tzv. změnou režimu §79
      - po datu registrace se chovat jaku plátce DPH - odpočty z nákupu a zdaňovat tržby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).