Hlavní navigace

Daňová ztráta

  • (neregistrovaný) 194.228.32.---

    28. 2. 2013 12:11

    Dobrý den, mohu si uplatnit jako fyzická osoba daňovou ztrátu z roku 2011 / ř.41a/ v roce 2012? a patří na řádek daňového přiznání 44?? Moc děkuji za případnou odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 2. 2013 12:59

      annn (neregistrovaný) 77.242.95.---

      Re: daňová ztráta
      ano daňová ztráta patří na řáde 44, ale jen do výše ř. 41a
      § 34 Položky odčitatelné od základu daně
      (1) U poplatníka uvedeného v § 2 lze od základu daně odečíst ztrátu vzniklou za předchozí zdaňovací období nebo jeho část podle § 5 a uvedenou v daňovém přiznání, nejdéle v 5 zdaňovacích obdobích následujících bezprostředně po zdaňovacím období, ve kterém byla v daňovém přiznání uvedena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).