Hlavní navigace

Autorský honorář

  • (neregistrovaný) 193.84.207.---

    1. 3. 2013 16:36

    Dobrý den, mám jen pracovní poměr. V roce 2012 jsem obdržel autorský honorář ve výši 40 000 Kč. Nejsem registrován na FÚ, SP a ZP. Vím, že musím podat DP.
    Nevím, když nejsem registrován na FÚ můžu uvést jako příjem z podnikání nebo,když nemám IĆ uvedu autorský honorář do ostatních příjmů?
    Budu podávat i přehledy na SP a ZP?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2013 21:04

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: autorský honorář
      V § 10 se zdaňují pouze zděděná autorská práva, vy máte příjem dle §7/2 písm.a) ZDP, kdy můžete proti nim uplatnit výdaje 40%, dále podléhá SP a ZP.

    • 3. 3. 2013 18:27

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: autorský honorář
      Nemusí být.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).