Hlavní navigace

Chov zvířat - co do nákladů?

• (neregistrovaný) 192.162.96.---

1. 3. 2013 19:22

založila jsem ŽL na chov zvířat (mám psy, kočky, koně) a na poskytování služeb pro zemědělství apod... Mám chovatelskou stanici - pejsky, koně i kočky už mám delší dobu, ŽL až od roku 2012, takže je do nákladů nedám... v loňském roce jsem ale raději kvůli prodeji štěňat a nabídce projížděk na koních založila ŽL. Co všechno mohu dávat do nákladů? Mohu dát do nákladů i např. nějaké terénní úpravy, okrasné dřeviny, materiál (izolace, montážní pěna, osvětlení apod.), když nemám v majetku žádnou budovu? Jde jen o úpravy a údržbu již stávajích stájí a kotců pro budoucí mláďata. Jak např. s údržbou traktorů a sekaček, které nemám v majetku v firmy? Asi se do nákladů dávat nemůžou, že? Platí se z traktorů silniční daň? díky moc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2013 19:54

ibiska

Re: chov zvířat - co do nákladů?
      Doporučuji uplatnit výdaje paušálem, u chovu zvířat - živnost volná je to myslím 60%. Terénní úpravy, dřeviny, .... nelze dávat do výdajů, protože majetek, kterého se týkají nemáte v podnikání, paušál bude rozhodně jednodušší, ale záleží na vás.

• 1. 3. 2013 20:11

alja (neregistrovaný) 192.162.96.---

no to by určitě bylo jednodušší, ale mám to jako vedlejší činnost při zaměstnání, takže bych se ráda snažila mít co nejnižší zisk. Nevíte, jestli jde uplatnit paušál např. na traktor stejně jako na auto?
      děkuji za váš čas

• 1. 3. 2013 20:24

ibiska

Asi si nerozumíme, paušálem myslím, že si uplatníte výdaje ve výši 60% z příjmů, těch 40% zdaníte. Vzhledem k tomu, že budete asi danit jen ty ochované vrhy a jízdy na koni, neměla by to být žádná katastrofa.

• 1. 3. 2013 20:50

Brabec František (neregistrovaný) 90.179.139.---

Chápu Vaši nevoli z vedlejšího příjmu platit příliš mnoho, když už platíte ze zaměstnání. Ale souhlasím, je třeba porovnat námahu a náklady. Výdaje k majetku=zahrnout do obchodního, tj. ocenit. Jinak traktor je zvláštní vozidlo, takže paušální výdaj použít nejde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).