Hlavní navigace

Prodej chyty a koupě bytu

  • (neregistrovaný) 62.245.124.---

    4. 3. 2013 9:40

    V září 2012 jsem prodala chatu za 500 tis. a v únoru 2013 koupila byt za 1 milion. Nevím, zda mám v daňovém přiznání 2012 rozdíl mezi kupní cenou a znaleckým posudkem chaty ve výši 50 tis.uvést v § 10 a odvést daň 15%, tj.7.5 tis. nebo mohu uplatnit skutečnost, že jsem do 1 roku koupila byt.
    Jak to mám zpracovat do daňového přiznání? Co mám doložit FÚ?
    Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 3. 2013 9:50

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: Prodej chyty a koupě bytu
      Není ten prodej náhodou osvobozen(§4)? Když ne, do § 10 je příjem = kolik jste za chatu dostala, výdaj = za kolik jste jí pořídila .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).