Hlavní navigace

Sociální fond

  • (neregistrovaný) 213.226.251.---

    4. 3. 2013 13:14

    Dobrý den,
    firma (s.r.o.) zřídila před nekolika lety sociální fond ze zisku. Zatím jsme z něj zařizovali hromadné akce - např. bowling pro zaměstnance, pronájem ledové plochy, pronájem sportovní haly atd. Nyní bychom chtěli přispívat zaměstnancům na vstupenky na sportovní a kulturní akce. Našla jsem, že dle ZDP § 6 odst. g) je to možné max. do 2000,- Kč ročně a v nepeněžní formě. Chtěla bych se zeptat, když se tedy zaměstnanci zakoupí vstupenky pouze každý pro sebe na něco jiného, nebudou se kupovat hromadě - a přinesou vstupenky k proplacení, musí mít ještě doklad o zaplacení vystavený na firmu?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 3. 2013 15:11

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: sociální fond
      na vaše vstupenky platí §6/9 písm.d), vy píšete o darech zaměstnancům

    • 4. 3. 2013 19:45

      Marie4 (neregistrovaný) 77.48.173.---

      Re: sociální fond
      Děkuji,
      takže limit v Kč na zaměstnance na takto zakoupené vstupenky si můžeme např. vnitřním předpisem stanovit i vyšší, např. 5000,- Kč ročně? A doklad o zaplacení vstupenek musí být tedy na firmu? Děkuji za vysvětlení, nějak jsem to nepochopila.

    • 5. 3. 2013 17:04

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: sociální fond
      Ano, vstupenky by měla kupovat firma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).