Hlavní navigace

Dobrovolné důchodové pojištění

• (neregistrovaný) 77.78.82.---

5. 3. 2013 7:38

Jako nezaměstnaná budu muset zůstat se synem i po skončení rodičovské dovolené doma, neboť mi ho nevzali do školky, bude v mé péči do 4,5 let věku. Uvažuji, zda se důchodově dobrovolně pojistit. Na co bude mít vliv, pokud si nebudu platit pojištění? Předpokládám, že na termín odchodu do důchodu nikoli, pokud k datu mého předpokládaného odchodu do důchodu budu mít odpracováno alespoň 35 let (resp. součet doby studia a odpracované doby). Takže zřejmě půjde spíše o výši důchodu, je to tak? Nerada bych něco zanedbala a pak šla do důchodu v pětasedmdesáti - ale pokud jsem to správně pochopila, tak to, že nějaký čas nebudu důchodově pojištěna neznamená, že se mi právě o toto období odsune odchod do důchodu. Obávám se stejně, že se podmínky pro odchod a výši důchodu ještě několikrát změní...........

Omlouvám se, pokud se ptám hloupě, ale trochu se v tom ztrácím

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 3. 2013 7:44

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: Dobrovolné důchodové pojištění
      Ve vašem věku bych se s pár měsíci netrápila. Do důchodu se vám započítá doba do 4 let dítěte.

• 5. 3. 2013 7:49

xy5

A navíc, nikdo neví, jak se bude dál posunovat odchod do důchodu, takže je možné, že opravdu odejdete do star. důchodu až v 75 letech i když budete pracovat celý život. Pokud nemáte zaměstnání, tak se můžete přihlásit na ÚP a pobírat podporu - je ale možné, že Vás budou honit po různých školeních a nebo také ne - to záleží, kolik mají na ÚP peněz. Pokud nemáte žádné zaměstnání , ani se nepřihlásíte na ÚP, potom se nezapomeňte přihlásit na své ZP, že pečujete o dítě, aby za Vás byl plátcem ZP stát.

• 5. 3. 2013 8:24

Marina (neregistrovaný) 77.78.82.---

>>>Jako nezaměstnaná budu muset zůstat se synem i po
      >>>skončení rodičovské dovolené doma do 4,5 let věku. Uvažuji, zda se důchodově dobrovolně pojistit. Předpokládám, že na
      >>>termín odchodu do důchodu nikoli, pokud k datu mého
      >>>předpokládaného odchodu do důchodu budu mít
      >>>odpracováno
      >>>alespoň 35 let (resp. součet doby studia a
      >>>odpracované).

>>
      >>Ve vašem věku bych se s pár měsíci netrápila. Do
      >>důchodu se vám započítá doba do 4 let dítěte.
      >
      >A navíc, nikdo neví, jak se bude dál posunovat odchod
      >do důchodu, takže je možné, že opravdu odejdete do
      >star. důchodu až v 75 letech i když budete pracovat celý
      >život. Pokud nemáte zaměstnání, tak se můžete
      >přihlásit na ÚP a pobírat podporu - je ale možné, že Vás budou
      >honit po různých školeních a nebo také ne - to záleží,
      >kolik mají na ÚP peněz. Pokud nemáte žádné zaměstnání
      >, ani se nepřihlásíte na ÚP, potom se nezapomeňte
      >přihlásit na své ZP, že pečujete o dítě, aby za Vás byl
      >plátcem ZP stát.

Děkuji za odpovědi, měla jsem právě za to, že pokud jsem nezaměstnaná, tak se mi ani ta péče o dítě nezapočítá, proto jsem se ptala. Na ÚP bych se chtěla zaregistrovat až později, až bude v nějakém horizontu jisté, že mi malého do školky vezmou...aby náhodou nenastalo nějaké scifi a nenašli mi práci a já bych jí musela odmítnout - o finanční podporu mi momentálně až tak nejde, trochu jsem se připravila a naspořila. Na ZP už jsem toto nahlásila, přesto děkuji za upozornění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).