Hlavní navigace

Náhrada za nevrácené zařízení bez DPH??

  • (neregistrovaný) 195.250.140.---

    5. 3. 2013 18:25

    Měli jsme od telekomunikační firmy zapůjčeno několik tabletů k vyzkoušení. Vrátili jsme o jeden míň (ztráta nebo zničení-to nevím). Firma nám samozřejmě účtuje náhradu, ale DPH 0% - prý proto, že je to náhrada škody. Je tento postup ok? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 3. 2013 19:05

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Náhrada za nevrácené zařízení bez DP
      ano - nejde o dodání zboží ani poskytnutí služby, takže není předmětem DPH
      s DPH by byl prodej, nemohou vám prodat něco, co jste ztratili nebo zničili

    • 6. 3. 2013 10:16

      KláraZ. (neregistrovaný) 195.250.140.---

      Re: Náhrada za nevrácené zařízení bez DP
      Děkuji, to zní vlastně zcela logicky.. Víte prosím kde je to podloženo v zákoně - abych to doložila řediteli? Děkuji

    • 6. 3. 2013 12:59

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Náhrada za nevrácené zařízení bez DP
      předmět daně je definován v §2 ZDPH, ale přesně vyjmenováno to tam není, takže mu to těžko ukážete černé na bílém
      pokud by to byla náhrada škody a někdo Vám ji vyfakturoval s DPH, nemáte nárok na odpočet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).