Hlavní navigace

Neziskovka- daň za 3 roky?????

  • (neregistrovaný) 78.156.48.---

    6. 3. 2013 9:52

    Prosíme o radu, jsme nezisková organizace, z vedlejší činnosti nehradíme daň, ale za 3 roky se má nějak? uplatnit, nemůže nám někdo poradit, jak účetně? vedeme podvojku
    nebo máme začít platit vzniklou daň před 3 lety, pak 2 a následně tu loňskou?
    děkujeme

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 3. 2013 18:32

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: neziskovka- daň za 3 roky?????
      Takže jste snížili si základ daně podle ZDP § 20 odst. 7 a nesplnili jste uvedené podmínky?
      Pokud to tak je, tak Vám ZDP ukládá v § 23 odst. 3 písm. a) bod 9. dodanění.

      Toto se projeví pouze v daňovém přiznání, v účetnictví ne.
      Max.v případě, že o snížení základu daně účtujete v podrozvahové evidenci.

      http://www.ucetnikavarna.cz/archiv/dokument/doc-d34635v44253-uziti-prostredku-usetrene-dane-z-prijmu-pri-pouziti-od/?search_query=%24index%3D99&order_by=&order_dir=&search_results_page=2

      http://www.ucetnikavarna.cz/archiv/dokument/doc-d8964v11780-prakticka-aplikace-danove-uspory-u-neziskovych-subjektu/?search_query=%24issue%3D34I30

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).