Hlavní navigace

Vydaná faktura do UK za služby v CR

  • (neregistrovaný) 89.176.198.---

    6. 3. 2013 20:03

    Dobrý den,

    můžete mi poradit prosím?
    Budeme vystavovat fakturu za produkční práce na reklamní akci té firmy, které se bude konat v ČR. Fakturu budeme vystavovat do Anglie, akce se koná v ČR. Od anglického odběratele jsem nedostala jeho VAT number, ale prý plátci jsou. Mohu fakturu tedy vystavit bez DPH a počkat až nám VAT number doplní?
    Ještě jsem se chtěla zeptat, ta firma v UK má i pobočku v CR, ale fakturaci chce na Anglii. Neměla by se tedy faktura vystavit s DPH?
    Moc se omlouvám, ale ve fakturaci do EU mám stále zmatek a máme tak dvě faktury za rok..
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2013 6:14

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Vydaná faktura do UK za služby v CR
      pokud by byla služba poskytnuta provozovně, fakturovali byste s DPH
      pokud poskytujete anglické firmě registrované k DPH v EU, jde o službu s místem plnění mimo tuzemsko dle §9 odst. 1 ZDPH a fakturujete bez DPH, uvedete do ř. 21 přiznání a do SH s kódem 3
      doporučuji, abyste si ještě před fakturací požádali o VAT number a ověřili ho, jestli jsou opravdu registrováni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).