Hlavní navigace

Zál.fa v POHODĚ

• (neregistrovaný) 176.97.15.---

6. 3. 2013 23:33

Dobrý den,
    přišla mi zálohová faktura - je správně ji zadat položkově? (množství+cena za jednotku - základ+dph=konečná částka) - neobjeví se mi to na skladě. A potom příjde faktura, tu zadám stejně a potom teprve mám zboží na skladě. Je to tak správně?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2013 9:49

DKr (neregistrovaný) 193.161.84.---

Re: zál.fa v POHODĚ
      Dobrý den, účtuji v Pohodě, ale nejsem si úplně jistá na co se ptáte.
      Tu fakturu myslíte na zboží na další prodej? My zálohové faktury přijaté neúčtujeme. Zboží fyzicky přijde do firmy:
      1) skladník - příjemka
      2) účetní - Fap - do té vloží příjemku a jen překontroluje

Jinak pokud chcete účtovat o zálohách, tak můžete založit položkově a pak natáhnout do FaP, takže znovu to neděláte.

• 7. 3. 2013 19:36

denisa m. (neregistrovaný) 176.97.15.---

Dobrý den, a to je možné, nezadávat zálohové fa? je to účetně správně? Pošlou nám totiž zál. fa na zboží, tu musím zaplatit a potom teprve pošlou fa rovnou se zbožím.

• 8. 3. 2013 8:55

DKr (neregistrovaný) 193.161.84.---

U nás dostáváme vše emailem. Třeba zálohovou fa nebo jen informace do emailu kolik a na jaký symbol máme zaplatit. Poradce říkal, že v rámci roku je to jedno. Účtovat musíme pokud máme nesrovnalosti na přelomu roku (zaplatíme v prosinci a zboží přijde až lednu nebo obráceně). Příjem peněz je na jejich straně , tudíž oni musí do 15 dnů od přijetí peněz vystavit doklad a odvézt DPH.
      Zálohovou fa si účtovat můžete,ale určitě bych nedělala položkově, vždyt přeci nevíte jestli vám doručí to zboží, které jste objednali. Takže bych to dala jako zaúčtování platby, kterou bych pak natáhla do faktury jako odpočet zálohy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).