Hlavní navigace

Srážka ze mzdy

  • (neregistrovaný) 94.127.129.---

    7. 3. 2013 8:09

    Prosím o radu zkušenější. Zam-ci provádíme na záíkladě insolvence
    srážky a zůstává mu pouze minimum na něho a 3 děti. Teď vyrobil
    spoustu zmetků a mistři mu chtějí za to srazit vyčíslenou částku.
    Lze to provést? Já myslím že ne, ale ještě jsem toto nikdy neměla.
    Děkuju za konzultaci.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2013 10:17

      pája

      Re: Srážka ze mzdy
      mistři asi netuší, že existuje nějaký ZP a že se jím musí řídit i oni.
      samozřejmě, že jen tak na základě jejich vyčíslení mu nic srazit nemohou. viz § 145 a násl. ZP.

    • 7. 3. 2013 11:00

      J.V. (neregistrovaný) 94.127.129.---

      Re: Srážka ze mzdy
      Asi jsem to nenapsala zřetelně.
      Samozřejmě provedeme zápis, on škodu uzná, to je předběžně projednané. Mě jde o to, že mu
      vlastně zbývá minimum na něho a děti, nic víc. Mohl by to zaplatit v hotovosti do pokladny??

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).