Hlavní navigace

Životní pojištění - zánik a nové založen

  • (neregistrovaný) 88.103.157.---

    7. 3. 2013 12:15

    Dobrý den, vypověděla jsem životní pojištění,a ihned jsem si založila nové ale u jiné pojišťovny, týkáse mě také §10 zákona č. 586/1992, že to musím uvést do příjmů?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2013 13:00

      ja.kol

      Re: životní pojištění - zánik a nové zal
      Máte zřejmě na mysli, jestli musíte dodanit dříve uplatněné příspěvky na ŽP jako nezdanitelnou část. Pokud jste si nenechala vyplatit finanční prostředky z původní smlouvy, ale převedla je na novou smlouvu, potom dodaňovat nemusíte. V opačném případě opravdu spadají pod §10.

    • 7. 3. 2013 13:11

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: životní pojištění - zánik a nové zal
      Pozor- nutno vědět co bylo na novou smlouvu převedeno, nedodaňuje se jen pokud to bude rezerva nabo kapitálová hodnota pojištění, ne odbytné....najdete v § 15/6 ZDP.

    • 10. 3. 2013 16:59

      nora58 (neregistrovaný) 85.13.126.---

      Re: životní pojištění - zánik a nové zal
      Pokud jste neobdržela tzv. odbytné,které by vám bylo poukázáno na váš účet, ale bylo vám převedeno na novou smlouvu formou mimořádně vloženého pojistného, nemusíte nic dodaňovat.
      Jednoduše řečeno, nesmíte ze zrušené smlouvy dostat peníze do rukou.

    • 10. 3. 2013 18:23

      v.e.n.d.y.

      Re: životní pojištění - zánik a nové zal
      Nemáte pravdu, viz odpověď vládíka!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).