Hlavní navigace

Pokladní doklady - § 9 - prosím SPĚCHÁ!

• (neregistrovaný) 81.30.243.---

7. 3. 2013 13:39

Dobrý den, OSVČ má mimo podnikání ještě příjmy a výdaje z § 9 (pronájem). Do pohledávek jsem si nahodila nájmy, když dojde nějaká faktura na opravu apod., dám ji do přijatých faktur. Všechno eviduju v úč. programu s podnikáním (§ 7), akorát si to rozliším, abych věděla, že jde o § 9. Teď si ale nejsem jistá, jestli můžu vystavit příjmový pokladní doklad za úhradu nájmu s podnikatelskou hlavičkou, nebo musím vystavit daný doklad ručně. Adresa podnikání a bydliště podnikatele je totiž jiná. Nevím si s tím rady... Děkuji všem za pomoc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 3. 2013 9:03

vesa01 (neregistrovaný) 194.213.208.---

Re: pokladní doklady - § 9 - prosím SPĚC
      * pokud zdaňujete podle §9 neuvádějte firemní údaje, pak by to byly příjmy podle §7 (předpokládám, že příjmy z pronájmu neousvisí s podnikatelskou činností)

• 8. 3. 2013 9:10

Karin (neregistrovaný) 81.30.243.---

Děkuji. Udělám si soubor pro § 9 a tam budu všechno evidovat. To bude asi nejjednodušší. Ještě mám 1 dotaz, z § 9 nemůžu vystavovat žádné faktury, že? Jde mi teď o to, že si budu nahazovat vyúčtování pro nájemníky a chci jim dát jen vyúčtování, žádnou fakturu. Myslím, že z § 9 nemůžu vystavovat faktury.

• 8. 3. 2013 17:10

vesa01 (neregistrovaný) 89.29.7.---

* nevidím v tom problém, faktura není proti ničemu, u nájmu obvykle bývá jen vyúčtování a pokud je s doplatkem, je uvedeno, do jaké lhůty je splatný a naopak, uvádí se, kdy nájemník dostane vrácený přeplatek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).