Hlavní navigace

Dodatečně podepsané prohlášení §38k/7

  • (neregistrovaný) 78.80.213.---

    8. 3. 2013 7:39

    Dobrý den,
    ptám se pro jistotu, abych to udělala správně.
    Můžu udělat roční zůčtování a uplatnit tam i srážkovou daň za 1-8/2012, za 11,12/2012 se již uplatňovala sleva, když podepsala prohlášení takto:
    II.
    Na zdaňovací období - 2012 Datum 31.10.2012
    Dodatečně za zdaňovací období (za kalendáření měsíce) - 1-10/2012 Datum 11.2.2013
    Není problém s tím, že podepsala původně už v říjnu a srážková tak propadá? Může podepsat ještě v únoru dodatečně za předchozí měsíce a uplatní se srážková v RZ?
    Velice děkuji zkušeným za rady!!



    Původní dotaz
    >Dobrý den,
    >paní na rodičáku pracovala od ledna do srpna 2012 na
    >dohodu o provedení práce. Od měna do 4000 a byla jí
    >sražena a odvedena srážková daň. V listopadu a prosinci
    >pracovala na další dohodu o provedení práce, ale už
    >podepsala prohlášení a byla jí uplatněna sleva, takže daň
    >neplatila.
    >Bere se to i v tomto případě jako dodatečně podepsané
    >prohlášení a uplatní se §38k/7 (problematiku jsem si
    >již ujasnila v předchozích diskusích).
    >Může se tak převést srážková daň na zálohovou a udělat
    >roční zúčtování a daň vrátit??
    >U FÚ se to prý jen napíše na Vyúčtování srážkové daně
    >ve sl. 6 a nic se nepředělává.
    >Děkuji za odpověď.

    dodatečné musí být tady: oddíl II.
    Dodatečně za zdaňovací období (za kalendářní měsíce) Datum Podpis

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 3. 2013 7:50

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Dodatečně podepsané prohlášení §38k/
      >Dobrý den,
      >ptám se pro jistotu, abych to udělala správně.
      >Můžu udělat roční zůčtování a uplatnit tam i srážkovou
      >daň za 1-8/2012, za 11,12/2012 se již uplatňovala
      >sleva, když podepsala prohlášení takto:
      >II.
      >Na zdaňovací období - 2012 Datum 31.10.2012
      >Dodatečně za zdaňovací období (za kalendáření měsíce)
      >- 1-10/2012 Datum 11.2.2013
      >Není problém s tím, že podepsala původně už v říjnu a
      >srážková tak propadá? Může podepsat ještě v únoru
      >dodatečně za předchozí měsíce a uplatní se srážková v RZ?
      >
      >Velice děkuji zkušeným za rady!!


      ZRD múžete provést, avšak musíte přepočítat výplaty od ledna do srpna 2012 a srážkovou daň přepočítat na zálohovou daň. Srážková daň do RZD nepatří.
      >
      >
      >
      >Původní dotaz
      >>Dobrý den,
      >>paní na rodičáku pracovala od ledna do srpna 2012 na
      >>dohodu o provedení práce. Od měna do 4000 a byla jí
      >>sražena a odvedena srážková daň. V listopadu a
      >>prosinci
      >>pracovala na další dohodu o provedení práce, ale už
      >>podepsala prohlášení a byla jí uplatněna sleva, takže
      >>daň
      >>neplatila.
      >>Bere se to i v tomto případě jako dodatečně podepsané
      >>
      >>prohlášení a uplatní se §38k/7 (problematiku jsem si
      >>již ujasnila v předchozích diskusích).
      >>Může se tak převést srážková daň na zálohovou a udělat
      >>
      >>roční zúčtování a daň vrátit??
      >>U FÚ se to prý jen napíše na Vyúčtování srážkové daně
      >>
      >>ve sl. 6 a nic se nepředělává.
      >>Děkuji za odpověď.
      >
      >dodatečné musí být tady: oddíl II.
      >Dodatečně za zdaňovací období (za kalendářní měsíce)
      >Datum Podpis

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).