Hlavní navigace

Smlouva o jednorázové činnosti

  • 81.200.48.---

    8. 3. 2013 8:49

    Dobrý den,
    prosím o radu. Pokud je uzavřena smlouva o jednorázové činnosti na 16 000 Kč a k tomu má daná osoba příjmy ze zaměstnání u stejného zaměstnavatele. Platí zde pravidlo, že dle §10 tento příjem (příležitostný) nemusí danit, pokud nepřesáhne 20 000 Kč? Nebo se to řídí tím, že k zaměstnání si můžu přivydělat do 6 000 Kč.
    Děkuji za názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 3. 2013 14:16

      Sooňa (neregistrovaný) 109.81.226.---

      Re: Smlouva o jednorázové činnosti
      pro zaměstnané platí 6tisíc, takže se musí danit

    • 8. 3. 2013 15:29

      Evvka

      Re: Smlouva o jednorázové činnosti
      Tady z tohoto článku z bodu 8 vyplývá, že pokud je to příležitostná činnost, tak se nemusí danit do 20 000 Kč. Ani jednotlivé FÚ na to nemají stejný názor.

    • 8. 3. 2013 17:43

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: Smlouva o jednorázové činnosti
      § 38g/2 ZDP:
      Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti a funkční požitky podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4). Podmínkou je, že poplatník podepsal u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle § 38k, a VYJMA příjmů od daně OSVOBOZENÝCH a příjmů, z nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle § 36, nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč.

      .... příjmy osvobozené a zdaněné srážkou se nepočítají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).