Hlavní navigace

EPO a výdaje paušálem

  • (neregistrovaný) 109.81.226.---

    8. 3. 2013 9:15

    Já se snad zvlázním - pokouším se do EPO vyplnit v příloze 1. výdaje paušálem při vedené daňové evidenci. A formulář neumí použít kombinaci obou - buď mi hází kritickou chybu, že nemám vyplněno, zda je vedena daň. evidence či účetnictví. Nebo, že nesmím vyplnit procenta paušálu.
    Netušíte nějaký fígl, jak se přes tyhle hlášky dostat?
    díky moc za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 3. 2013 9:58

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: EPO a výdaje paušálem
      Jestli to nebude tím, že uplatnit výdaje procentem příjmů podle ZDP 7/7 při vedení daňové evidence nelze. Samozřejmě že to tak většina dělá, na konci roku se rozhodne co a jak - ale pro daňové přiznání ne.


      Pokyn GFŘ č. D-6
      K § 7 odst. 7
      3. Daňové výdaje procentem z příjmů může uplatnit i poplatník vedoucí účetnictví. Pro účely daně vychází z evidence příjmů, tj. včetně přijatých záloh (nikoli pohledávek). Poplatník, který uplatňuje výdaje podle § 7 odst. 7 zákona, nevede daňovou evidenci.

    • 8. 3. 2013 10:24

      Jana Vid. (neregistrovaný) 109.81.226.---

      Re: EPO a výdaje paušálem
      Takže v tom případě tedy pak nemám vyplnit kolonky pro vedení daňové evidence? Tedy pohledávky, banka, pokladna a tak?

    • 8. 3. 2013 10:48

      v.e.n.d.y.

      Re: EPO a výdaje paušálem
      Nevyplňujete tabulku D, protože nevedete daňovou evidenci a z přehledu příjmů nelze tyto údaje vyčíst. Nemáte obchodní majetek....

    • 8. 3. 2013 11:26

      Jana Vid. (neregistrovaný) 109.81.226.---

      děkuji :-)
      Prima, moc děkuji za odpověď, kterou chápu :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).