Hlavní navigace

Daňové přiznání FO

  • (neregistrovaný) 85.207.91.---

    11. 3. 2013 12:41

    Dobrý den,
    prosím o radu. Známý si udělal ŽL od 1.12.2012, ale podnikat začal až v roce 2013. Na ZP je přihlášený už v tom prosinci loňského roku. Do 31.12.2012 měl normální pracovní smlouvu, byl zaměstnaný. Chtěla jsem se zeptat, musí si udělat DP kde uvede příjmy ze zaměstnání a do §7 do příjmů a výdajů musí napsat 0,-. Ale musí to podat, že jo? A zároveň musí vyplnit i papíry na OSSZ a VZP s nulama. Je to tak?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 3. 2013 16:20

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Daňové přiznání FO
      Zatím to vypadá, že není povinen podat daňové příznání, ale musí poslat FÚ alespoň dopis

      http://www.podnikatel.cz/clanky/vime-kdy-se-povinne-podava-nulove-danove-priznani-a-kdy-ne/

      Jestliže je daňový subjekt registrován k dani a v daném zdaňovacím období mu na této dani nevznikla daňová povinnost a zároveň mu hmotněprávní zákon neukládá povinnost i v tomto případě daňové tvrzení podat, pak podle § 136 odst. 5 daňového řádu povinnost sdělit tuto skutečnost správci daně ve lhůtě pro podání daňového přiznání.

      ZP - proměnné, nulový přehled
      OSSZ - proměnné, nulový přehled

      Doporučuji doplnit otázku
      Datum nahlášení na ZP ke zdravotnímu pojištění / začátek podnikání
      Datum nahlášení na OSSZ k sociálnímu pojištění / začátek podnikání
      Od kterého okamžiku jste registrován k dani z příjmu FO na FÚ

    • 12. 3. 2013 8:26

      Jaňule J. (neregistrovaný) 85.207.91.---

      Re: Daňové přiznání FO
      Děkuji moc za odpověď. Datumy nevím, musím se ho zeptat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).