Hlavní navigace

Exekuce zaměstnance

• (neregistrovaný) 82.209.8.---

11. 3. 2013 14:12

Prosím o radu, na zam-ce přišly v jeden den 4 přednostní exekuce, vypočítám tedy srazitelnou částku a deponuji na účtu, dokud nepřijde nabytí plné moci. Pokud mi zam-nec nahlásil v dotazníku 2 děti, musí mi doložit rodné listy? nebo mohu děti považovat i bez doloževých rodných listů za vyživované osoby? Zam-nec nemá manželku ale družku, mám i tuto odečíst jako vyživovanou osobu, když to není manželka děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 3. 2013 14:29

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Re: exekuce zaměstnance
      Vyživovanými osobami jsou jeho VLASTNÍ děti, ať už s ním žijí nebo na ně platí výživné. Pouze pokud by některá z těch exekucí byla na výživné, pak toto dítě se jako vyživované nepočítá. Družku není povinen vyživovat, tak družka se nezapočítává. Já bych chtěla ty děti doložit.
      Co se týká částky, tak ji srazíte jako u přednostní exekuce, tzn. 2/3 + případná částka srazitelná bez omezení, a k jednotlivým exekucím ji rozpočítáte poměrně vůči výši dluhu v každé z těch exekucí.

• 11. 3. 2013 14:33

JankaP (neregistrovaný) 82.209.8.---

děkuji, takže dítě, které s ním žije v domácnosti ale je jen družky nemůžu započítat? jenom to, co má s družkou? děkuji

• 11. 3. 2013 14:47

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Započítáváte JEHO VLASTNÍ děti (malé nebo studující), které má povinnost vyživovat. Tzn. to co má s družkou je přece i jeho vlastní dítě, takže to započítáte. To, co je jen družčino, nezapočítáte, toto on není povinen vyživovat. Prostě platí pravidlo, že započítáváte všechny osoby, které má povinnost vyživovat (manželku - tu nemá, vlastní děti malé nebo studující, nebo osvojené). Pokud je exekuce ve prospěch některého z děti, tak toto dítě jako vyživované nezapočítáváte.

• 11. 3. 2013 14:30

JankaP (neregistrovaný) 82.209.8.---

ještě doplním, jedno dítě má s družkou a druhé dítě je družky,
      mám počítat dvě děti? družka se nepočítá, dočetla jsem se v diskuzi děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).