Hlavní navigace

Účtování nákupu deviz

  • (neregistrovaný) 89.31.8.---

    11. 3. 2013 16:29

    Prosím o radu. Společnost AB má veden jeden účet na Kč a druhý na EUR. Uzavírá obchod se společností XY, která se zabývá nákupem a prodejem deviz. Jak se účtuje, když AB převede ze svého Eurového účtu na účet společnosti XY např. 30.000,- Eur a společnost XY mu (myšleno společnosti AB) zašle na korunový účet 745500,- Kč? Dík za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 3. 2013 16:43

      klarka2009 (neregistrovaný) 89.31.8.---

      Re: účtování nákupu deviz
      V mém případě se jedná o prodej deviz. Ale zajímalo by mě účtování, jak nákupu tak prodeje devíz.

    • 11. 3. 2013 16:58

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: účtování nákupu deviz
      Pouze připomínka:
      Podle § 3 devizového zákona může nabízet nebo provádět směnárenskou činnost jako podnikání může pouze fyzická nebo právnická osoba, která byla k této činnosti předem registrována Českou národní bankou.

      Pokud je vše O.K., pak přes účet 261 s vyčíslením kurzového rozdílu při ocenění kurzem ČNB v souladu s vaší směrnicí.

    • 11. 3. 2013 17:06

      klarka2009 (neregistrovaný) 89.31.8.---

      Re: účtování nákupu deviz
      děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).