Hlavní navigace

Úroky z úvěru a §15odst4 nejasnost...

  • (neregistrovaný) 195.39.8.---

    12. 3. 2013 9:36

    Dobrý den,
    z-nec si pořídil na úvěr byt v roce 2012, je zapsán v katastru jako vlastník.
    Jak mám chápat větu v §15 odst.4, cituji ,,
    Jde-li o předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a) až c) a e), může být základ daně snížen pouze ve zdaňovacím období, po jehož celou dobu poplatník předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a) až c) vlastnil ...
    Jak po celou dobu,
    Tzn. že pokud byt nevlastnil celý rok 2012, tak nemůže uplatnit úroky?
    Děkuji zkušenějším než jsem já za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2013 9:43

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Úroky z úvěru a §15odst4 nejasnost..
      Netýká se to roku nabytí. Pokud prodá nemovitost například v 11/2013, nemůže si za rok 2013 již uplatnit úroky z úvěru, protože celý rok nemovitost nevlastnil.

    • 12. 3. 2013 9:45

      Danuše 12 (neregistrovaný) 90.181.177.---

      Re: Úroky z úvěru a §15odst4 nejasnost..
      Zrovna asi před měsícem jsem volala na FÚ s případem, pokud poplatník prodal byt v 6/2012 a chce uplatnit úroky z úvěru - tak nemůže - je tam důležité vlastnit byt v katastru k 31.12.2012 !
      Takže byt koupí třeba v prosinci a úroky si tam dává celou částkou.

    • 12. 3. 2013 9:47

      anči (neregistrovaný) 195.39.8.---

      Re: Úroky z úvěru a §15odst4 nejasnost..
      Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).