Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění na dítě 2013

  • (neregistrovaný) 77.48.173.---

    12. 3. 2013 14:20

    OSVČ bude uplatňovat v r. 2013 výdaje % z příjmů.
    50% příjmů a výdajů převede na spolupracující manželku, která nemá jiné příjmy. Vím, že daňové zvýhodnění na dítě v r. 2013
    nelze u OSVČ uplatnit. Vztahuje se to i na spolupracující manželku?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2013 14:22

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Daňové zvýhodnění na dítě 2013
      Ale ta je považována také za OSVČ.

    • 12. 3. 2013 22:59

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: Daňové zvýhodnění na dítě 2013
      Za OSVČ ji považuje zdravotní pojišťovna a OSSZ, nikoliv zákon o daních z příjmů.

      § 35ca
      Uplatní-li poplatník u dílčího základu daně podle § 7 výdaje podle § 7 odst. 7 nebo u dílčího základu daně podle § 9 výdaje podle § 9 odst. 4 a součet dílčích základů, u kterých byly výdaje tímto způsobem uplatněny, je vyšší než 50 % celkového základu daně, nemůže
      a) snížit daň podle § 35ba odst. 1 písm. b),
      b) uplatnit daňové zvýhodnění.


      Spolupracující osoba ale neuplatňuje výdaje podle § 7/7 nebo podle § 9/4, jen pokorně čeká, co na ni bude rozděleno. Spolupracující manželka by si podle mého názoru mohla uplatnit daňové zvýhodnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).