Hlavní navigace

Zrušení životní pojistky

  • (neregistrovaný) 90.177.71.---

    12. 3. 2013 14:51

    Jelikož jsem neobjevila co pořebuji, tak se dotazuji všech znalých.
    Paní zrušila živ.poj. s odbytným v roce 2012. Za celou dobu pojištění uplatnila pouze jeden rok
    ve vyúčtování. Budu jí na to dělat daňové přiznání. Byla sice v roce 2012 po celý rok zaměstnaná, ale měla mateřskou a pak rodičovskou, tak jí ze zaměstnání dali nulové potvrzení o příjmu. Uplatněnou částku živ.poj. dám do přílohy č.2 a pak následně projde daňovým přiznáním. Jen mě zajímá zda má nárok na uplatnění roční slevy na daň.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2013 14:53

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Zrušení životní pojistky
      V tom roce, kdy ŽP uplatnila, byla uplatňovaná částka vyšší než 6 000,-Kč?

    • 12. 3. 2013 14:56

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Zrušení životní pojistky
      POkud tato částka nepřesahuje 6000.- nemusí se dodaňovat. Sama cítíte(neměla-li skutečně jiné příjmy), že se na všechny příjmy uplatňuje sleva na poplatníka, tedy i na tyto. ( nejedná se ale o přílohu 2 , ale oddíl 2,že).

    • 12. 3. 2013 15:02

      RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

      Re: Zrušení životní pojistky
      Jiřinko, ono se jedná o přílohu 2, ze které se příjmy objeví v oddíle 2.

    • 12. 3. 2013 15:09

      EvaK (neregistrovaný) 90.177.71.---

      Re: Zrušení životní pojistky
      Moc děkuji za reakce. Ta uplatněná čáska byla skutečně jen jednou a to 4704,-Kč. Jiné roky sice potvrzení odevzdávala, ale nebylo z čeho uplatnit. Ještě jednou děkuji. Eva

    • 12. 3. 2013 15:15

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Zrušení životní pojistky
      >>>>Jelikož jsem neobjevila co pořebuji, tak se dotazuji
      >>>>všech znalých.
      >>>>Paní zrušila živ.poj. s odbytným v roce 2012. Za
      >>>>celou
      >>>>dobu pojištění uplatnila pouze jeden rok
      >>>>ve vyúčtování. Budu jí na to dělat daňové přiznání.
      >>>>Byla sice v roce 2012 po celý rok zaměstnaná, ale
      >>>>měla
      >>>>mateřskou a pak rodičovskou, tak jí ze zaměstnání
      >>>>dali
      >>>>nulové potvrzení o příjmu. Uplatněnou částku živ.poj.
      >>>>dám do přílohy č.2 a pak následně projde daňovým
      >>>>přiznáním. Jen mě zajímá zda má nárok na uplatnění
      >>>>roční
      >>>>slevy na daň.
      >>>>Děkuji
      >>>POkud tato částka nepřesahuje 6000.- nemusí se
      >>>dodaňovat. Sama cítíte(neměla-li skutečně jiné
      >>>příjmy), že se
      >>>na všechny příjmy uplatňuje sleva na poplatníka, tedy
      >>>i na tyto. ( nejedná se ale o přílohu 2 , ale oddíl
      >>>2,že).
      >>Jiřinko, ono se jedná o přílohu 2, ze které se příjmy
      >>objeví v oddíle 2.
      >
      Já vím, ostatní přímy §10 - to ty moje vtípky :-)

      >Moc děkuji za reakce. Ta uplatněná čáska byla skutečně
      >jen jednou a to 4704,-Kč. Jiné roky sice potvrzení
      >odevzdávala, ale nebylo z čeho uplatnit. Ještě jednou
      >děkuji. Eva

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).