Hlavní navigace

Exekuce

  • (neregistrovaný) 79.98.154.---

    12. 3. 2013 15:40

    Dobrý den
    Poraďte, prosím.
    Na OSVČ pro neplacení dodavatelských faktur za služby, byl uvalen exekuční příkaz. OSVČ za rok 2012 na exekuci uhradil 95.000 Kč.
    Jak účtovat tyto platby?
    Část odsouhlasím s dodavatelem služeb proti neuhrazeným fakturám (závazky) a ostatní je výdaj?
    Účtuji v DE.
    Ještě jsem se s tím nesetkala,moc prosím o radu

    Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2013 16:24

      P.C. (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: exekuce
      V DE se neúčtuje, ale pouze se evidují příjmy a výdaje.
      Záleží na tom, co lze podle §24 ZDPR považovat za výdaj sloužící k dosažení zdanitelných příjmů. Obecně platí, že pokuty nejsou výdajem, smluvní pokuty a penále ano. Nastudujte tedy §24 a 25 ZDPR, porovnejte ho se zněním smluv, za jejichž (ne)plnění byla vyměřena exekuce a pokuste se odměnu exekutorovi posoudit dle nich.

      Nevíte-li, zeptejte se daňového poradce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).