Hlavní navigace

Exekuce v zápočťáku

  • (neregistrovaný) 93.99.216.---

    13. 3. 2013 6:48

    Dobrý den.
    nový zaměstnanec má v zápočťáku několik exekucí. Z jeho čisté mzdy budu počítat srážky - to je mi jasné. Mám nějakou povinnost vůči Ex.úřadu upozornit, že u nás tento zaměstnanec nastoupil, aby mi zaslali ex.příkaz?

    Nebo mám jen srážet a čekat?



    Předem děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2013 8:09

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Exekuce v zápočťáku
      Všem, kteří jsou vypsání v zápočťáku máte povinnost napsat, že u vás nastoupil. Srážíte a čekáte, ale musí o vás vědět.

    • 13. 3. 2013 9:34

      J.P. (neregistrovaný) 93.99.216.---

      Re: Exekuce v zápočťáku
      Radost jste mi neudělala! Má exekucí spoustu. Ukládá to nějaký zákon, nemáte odkaz? To je teda šílené... Děkuji! :-)

    • 13. 3. 2013 9:43

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Exekuce v zápočťáku
      § 294 OSŘ:
      (2) Zjistí-li ten, u koho povinný nastoupil nově do práce, že byl nařízen výkon rozhodnutí srážkami z jeho mzdy, oznámí to bez odkladu soudu, který výkon nařídil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).