Hlavní navigace

Technické zhodnocení

  • (neregistrovaný) 194.228.32.---

    13. 3. 2013 8:54

    dobrý den, prosím o radu: jsem zemědělec,chovám krávy-koupil jsem areál bývalého statku, dělal tam nějaké úpravy-nová střecha, plot,... a přesně náklady na tyto opravy mi tvoří ztrátu-můžu tyto náklady dát na technické zhodnocení, že bych to odepisoval společně s budovou? Nebo jak to udělat, abych nějak tu ztrátu schoval?
    děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2013 10:20

      annn (neregistrovaný) 77.242.95.---

      Re: technické zhodnocení
      Možné to je, u investic na budově do 40 000 je na Vašem rozhodnutí jestli to zařadíte jako investici a budete odepisovat anebo uplatníte v nákladech.
      Pak jenom pozor na zařazení a cenu - plot je např. samostatná investice, nedá se zahrnout k budově, v tom případě musí být plot dražší jako 40 000.
      Přesněji zákon o dani z příjmu §28-§33

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).