Hlavní navigace

Ještě jednou dotace SZIF prosím

  • (neregistrovaný) 90.177.113.---

    13. 3. 2013 11:08

    Klient podniká na základě ŽL v zemědělství. Obdržel
    >>>>dotaci 40 000,- od Státního zemědělského
    >>>>intervenčního
    >>>>fondu na zemědělskou plochu. Uplatňuje výdaje
    >>>>procentem
    >>>>z příjmů. Započítává se tato dotace do příjmů a mohu
    >>>>z ní uplatnit 80% výdajů:

    >>>Dotace patří mezi osvobozené příjmy §4 odst.1 písmeno
    >>>t.)

    >>Ale tam se píše o dotacích na investice a technické
    >>zhodnocení, to tato dotace není. Tak jak to je?

    >Tato dotace,kterou uvádíte se započítává do příjmů.
    >Dotace jak je uváděno v předchozí odpovědi podle §4
    >odst.to jsou dotace na hmotný majetek a jeho zhodnocení
    >to by pak bylo oszvobozeno od daně z příjmu.

    Děkuji za odpověď, mohu tedy i z této dotace spočítat 80% výdajů? Prostě chová se jako normální příjem?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2013 11:13

      MonikaK. (neregistrovaný) 84.242.88.---

      Re: Ještě jednou dotace SZIF prosím
      Ano, můžete. Ještě je třeba pročíst smlouvu o poskytnutí dotace, aby nebyl problém při předložení skutečných nákladů z hlediska vyúčtování dotace, pokud se předkládá.

    • 13. 3. 2013 11:15

      MíšaVaň (neregistrovaný) 80.90.129.---

      Re: Ještě jednou dotace SZIF prosím
      u dotace na plochu se nic nepředkládá - to pouze v případě pořízení inventice...

    • 13. 3. 2013 11:18

      jessica (neregistrovaný) 90.177.113.---

      Re: Ještě jednou dotace SZIF prosím
      Ok, tak děkuji za ujištění, vidím dotace poprvé. Všem prima den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).