Hlavní navigace

Moc prosím,exekuce a bonus, stále dokola

  • (neregistrovaný) 195.39.8.---

    13. 3. 2013 13:10

    Dobrý den,
    volala jsem na 2 exek.úřady kvůli bonusu z ročního zúčtování daní.
    Oba mi řekli, že bonus je součástí čisté mzdy kterou dostane z-nec do ruky a tudíž mi měl být odeslán na exekuci.
    Zde čtu 2 názory na tuto problematiku. Někdo říká neposílat na exekuci, někdo říká poslat.
    Co s tím mám prosím dělat?
    Z-ci vyšel velký bonus cca 18 tisíc Kč, když ho exekutorům nepošlu, tak mohou z účtu zjistit ( určitě mají účty pod kontrolou ), že přišla velká mzda od zaměstnavatele a mohu z toho mít problémy - jak k tomu jako mzdovka pak přijdu, když firmě vyměří pokutu a já ji budu muset uhradit.
    Poraďte co s tím, jsem zoufalá.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2013 13:26

      Dinini (neregistrovaný) 85.71.77.---

      Re: Moc prosím,exekuce a bonus, stále do
      Výklad (výtah) z Abecedy mzdové účetní, kapitola 4.6
      - srážka exekuce = čistá mzda - SP, ZP, daň.
      Ke zjištění čisté mzdy je nutné ve vazbě na DZ přistupovat stejným způsobem, jak bylo uvedeno pro účely průměrného čistého výdělku se zohledněním event. slevy na dani. PŘÍPADNÝ DAŇOVÝ BONUS NA VYŽIVOVANÉ DĚTI SE ANI PRO TENTO ÚČEL NEBERE V ÚVAHU.
      Tento bonus není ani součástí daňové zálohy, musel by být uveden jako příjem, z něhož se provádějí srážky v § 299 OSŘ...
      Než jsem otevřela knihu, řekla bych, sražte to. Ale z odborného výkladu tato skutečnost nevyplývá....

    • 13. 3. 2013 13:53

      wolejoffka (neregistrovaný) 109.81.193.---

      Re: Moc prosím,exekuce a bonus, stále do
      http://www.podnikatel.cz/clanky/jak-na-danovy-bonus-v-exekucnich-a-insolvencnich-srazkach-ze-mzdy/

    • 14. 3. 2013 9:44

      Hana H. (neregistrovaný) 90.176.138.---

      Re: Moc prosím,exekuce a bonus, stále do
      A co když se nejedná o daňový bonus,ale o vrácení přeplatku na dani. Zaměstnanec si nenechal udělat vyúčtování u zaměstnavatele, ale podal si sám daňové přiznání. Musí přeplatek poslat insolvenčnímu správci?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).