Hlavní navigace

Přechod z DE na účetnictví

  • (neregistrovaný) 88.101.27.---

    13. 3. 2013 18:01

    Dobrý večer,
    k 31.12. mám pohledávky za několika dlužníky. Na všechny je vedeno iks exekucí, od exekuce na mzdu až po exekuci prodejem domu.
    Při přechodu z DE na účetnictví není třeba dodanit pohledávky za dlužníkem uvedeným v §24/2/y, tj. ... za dlužníkem,
    6. jehož majetek, ke kterému se daná pohledávka váže, je postižen exekucí, ...

    Splňuje danou podmínku pohledávka z nezaplacených služeb?
    Musím vést i já exekuci nebo stačí, že na něj někdo jiný už exekuci vede?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2013 20:09

      P.C. (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: Přechod z DE na účetnictví
      O vás se tam nic nepíše. Důležité je, aby byl postižen jakoukoli exekucí majetek, ke kterému se pohledávka váže.

      Takže záleží na druhu poskytnutých služeb. Pokud jste mu obložil koupelnu a na jeho dům je vyhlášena exekuce, pak je podmínka splněna.
      Pokud to byly masáže, podmínka splněna nejspíš není.

    • 14. 3. 2013 12:23

      Franta I. (neregistrovaný) 88.101.27.---

      Re: Přechod z DE na účetnictví
      Nestačí tedy, že má exekuci na plat? Peníze/nárok na výplatu nejsou ve smyslu tohoto ustanovení majetek?

    • 14. 3. 2013 23:38

      P.C. (neregistrovaný) 89.190.74.---

      Re: Přechod z DE na účetnictví
      Asi to stačí, jen je třeba brát v úvahu rozsah exekuce a velikost pohledávky. Pohledávku 100000 asi nelze odepsat při exekuci

    • 14. 3. 2013 23:38

      P.C. (neregistrovaný) 89.190.74.---

      Re: Přechod z DE na účetnictví
      >>>>Dobrý večer,
      >>>>k 31.12. mám pohledávky za několika dlužníky. Na
      >>>>všechny je vedeno iks exekucí, od exekuce na mzdu až
      >>>>po
      >>>>exekuci prodejem domu.
      >>>>Při přechodu z DE na účetnictví není třeba dodanit
      >>>>pohledávky za dlužníkem uvedeným v §24/2/y, tj. ...
      >>>>za
      >>>>dlužníkem,
      >>>>6. jehož majetek, ke kterému se daná pohledávka váže,
      >>>>je postižen exekucí, ...
      >>>>
      >>>>Splňuje danou podmínku pohledávka z nezaplacených
      >>>>služeb?
      >>>>Musím vést i já exekuci nebo stačí, že na něj někdo
      >>>>jiný už exekuci vede?
      >>>
      >>>O vás se tam nic nepíše. Důležité je, aby byl
      >>>postižen
      >>>jakoukoli exekucí majetek, ke kterému se pohledávka
      >>>váže.
      >>>
      >>>Takže záleží na druhu poskytnutých služeb. Pokud jste
      >>>mu obložil koupelnu a na jeho dům je vyhlášena
      >>>exekuce, pak je podmínka splněna.
      >>>Pokud to byly masáže, podmínka splněna nejspíš není.
      >>
      >>Nestačí tedy, že má exekuci na plat? Peníze/nárok na
      >>výplatu nejsou ve smyslu tohoto ustanovení majetek?
      >Asi to stačí, jen je třeba brát v úvahu rozsah exekuce
      >a velikost pohledávky. Pohledávku 100000 asi nelze
      >odepsat při exekuci 20000

    • 15. 3. 2013 14:08

      Franta I. (neregistrovaný) 88.101.27.---

      Re: Přechod z DE na účetnictví
      To je nesplnitelná podmínka, neumím jejich výši porovnat protože nelze zjistit výši jednotlivých exekucí ani jejich celkovou výši, lze zjistit jen počet pravomocných.

      Děkuji za odpovědi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).