Hlavní navigace

Práce v So + Ne

  • (neregistrovaný) 149.62.146.---

    14. 3. 2013 10:28

    Zaměstnanci u nás pracují ve 3-směnném provozu od Po do Pá. Kvůli vytíženosti výroby bychom potřebovali, aby výjimečně pracovali i o víkendu. Lze to zaměstnancům nařídit nebo se s nimi jen domluvit (písemně/ústně?)?
    A kdyby o víkendu pracovali, tak za jakých podmínek? Náleží jim mzda za odpracovaný čas + příplatek za přesčas/příplatek za práci v So a Ne/i případný příplatek za práci v noci?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 3. 2013 10:37

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Práce v So + Ne
      ZP § 93
      (2) Práci přesčas může zaměstnavatel zaměstnanci nařídit jen z vážných provozních důvodů, a to i na dobu nepřetržitého odpočinku mezi dvěma směnami, popřípadě za podmínek uvedených v § 91 odst. 2 až 4 i na dny pracovního klidu. Nařízená práce přesčas nesmí u zaměstnance činit více než 8 hodin v jednotlivých týdnech a 150 hodin v kalendářním roce.

    • 14. 3. 2013 12:37

      Lipo (neregistrovaný) 149.62.146.---

      Re: Práce v So + Ne
      Jaké příplatky se však v takovém případě dají aplikovat? Všechny 3 výše uvedené kumulativně? Děkuji.

    • 14. 3. 2013 14:02

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Práce v So + Ne
      Příplatek za S+N, pokud budou pracovat v noci tak noční příplatek a buď si vyberou za odpracované hodiny náhradní volno nebo dáte přesčasový příplatek + odpracované hodiny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).