Hlavní navigace

Neoprávněná sleva na dítě

• (neregistrovaný) 94.112.133.---

14. 3. 2013 11:42

Dobrý den, řeším takový problém. Od února 2012 jsem nastoupila z rodičovské dovolené do práce, kde jsem si začala uplatňovat slevu na syna. Poté jsem znovu otěhotněla a v červenci jsem nastoupila na nemocenskou a posléze na mateřskou dovolenou. Se svojí účetní jsem se domluvila, že by si slevu začal uplatňovat manžel a ta zřejmě špatně pochopila, vystavila potvrzení jen o tom, že do června jsem si uplatňovala slevu a od července, že jsem na nemocenské. Na základě tohoto dokladu manželova účetní začala uplatňovat slevu (je to zvláštní, ale uplatnila ji pouze 1x a to za prosinec). Teď na začátku března manželovi dala potvrzení o zdanitelných příjmech, že mu ta sleva nějak nesedí ať si DP podá sám. Já jsem zjistila, že moje účetní opravdu špatně pochopila situaci a syna mi už uplatnila za celý rok. Teď tedy nevím jak dál postupovat, protože jak mohu podat DP když vím, že v potvrzení je uplatněn bonus na který manžel neměl nárok. Máme vůbec podávat DP my a nebo by to měla opravit manželova účetní? Vždyť by jí to tam nesedělo, nějak jsem do toho zamotaná. V prosinci se nám narodila dcera, takže za prosinec bych ještě chtěla uplatnit i ji - dá se to nějak vykompenzovat?
    Děkuji za rady

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).