Hlavní navigace

Byt-dědictví

  • (neregistrovaný) 89.29.35.---

    15. 3. 2013 8:07

    Dobrý den,
    po úmrtí maminky zůstal družstevní byt.
    Ihned jsem ho prodala a teď nevím, jestli musím danit.
    Na družstvu mi říkaly, že nemusím.
    Nerada bych měla problémy, prosím , poraďte mi.
    Děkuji Radka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 3. 2013 10:38

      Raďa (neregistrovaný) 89.29.35.---

      Re: byt-dědictví
      Odpovím si sama - § 4 odst.1b - osvobozeno, pokud tam maminka bydlela déle než 5let.
      Chápu to dobře?

    • 15. 3. 2013 13:18

      rr (neregistrovaný) 78.80.121.---

      Re: byt-dědictví
      Převod družstevního bytu ve své podstatě není převodem bytu jako takového, ale pouze převodem členství v bytovém družstvu, byť za úplatu. Původní člen prodá novému členovi družstva pouze službu v podobě práva družstevní byt užívat.

      Převod členských práv k družstevnímu bytu v případě, že doba mezi jejich nabytím a převodem na jinou osobu je delší než 5 let, je od daně z příjmu osvobozen.

    • 15. 3. 2013 13:36

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: byt-dědictví
      Maličko doplním rr
      ZDP §4 odst. 1, písm. r)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).