Hlavní navigace

DE-VPD-záznamní povinnost DPH

  • (neregistrovaný) 89.103.111.---

    15. 3. 2013 12:40

    Vedu DE, plátce DPH. Je nová povinnost v evidenci DPH - musí být v sestavách DIČ dodavatele (mimo zjed. daň. dokladů). Jelikož mám hodně faktur - DD placených hotově, tak to pro mně znamená, že musím každý doklad vložit do evidence pokladny zvlášť (už nelze je každý den sečítat). Takže to budu dělat, že na doklad napííšu nahoru číslo V/1 a dolů napíšu druh (kód) daň. uzn. výdaje. Má s tím někdo již zkušenost, nebo má lepší radu. Bude to daleko pracnější, než to bylo Děkuji za všechny rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 3. 2013 16:27

      J. (neregistrovaný) 88.101.169.---

      Re: Prosím o radu-tlačí mně čas!
      Já dělám taktéž, každý přijatý doklad ať už fakturu nebo jednoduchý DD opatřím čísleV/xy a zaeviduji. ...musí být v sestavách DIČ dodavatele -tím myslíte, že když podáváte přiznání k DPH tak v sjetině máte u přijatých fa uveden základ,DPH dejme tomu pořadové číslo zavedené přijaté fa a nyní ještě DIČ dodavatele? ale já toto v programu nemám??!!

    • 15. 3. 2013 17:04

      Maxx (neregistrovaný) 89.103.220.---

      Re: Prosím o radu-tlačí mně čas!
      Od 2013 musí být uvedeno DIČ v záznamní povinnosti. Když navádím doklady do pokladny, vyplním firmu (z adresáře si mi natáhe DIČ). Sestavu záznamní povinnosti programátoři pro 2013 upravili.
      §100 zák. o DPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).