Hlavní navigace

Prosím v.e.n.d.y.-staré fa

• (neregistrovaný) 82.144.159.---

16. 3. 2013 9:21

Převzala jsem DE a předešlá účetní dodala soupis nezaplacených faktur od r. 2007-2010. Koukla jsem na § 23 ZDP a jestli to chápu dobře , je možné fa po 36 měsících vyřadit, když nebyly uplatněny do výdajů? Nevím, jestli bude stačit do inventury závazků poznamenat odvolávku na paragraf a odečíst? Nebo do deníku proúčtovat jako JVY, platba neurčena? Bude muset o pohledávku z r. 2006 (naštěstí jen 1542,-) navýšit zisk? Prosím poraďte. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 3. 2013 10:33

v.e.n.d.y.

Re: prosím v.e.n.d.y.-staré fa
      Předpokádám,že jde o přijaté faktury, tedy Vaše závazky. To, co jste četla o závazcích starších 36 měsíců znamená, že je jen dodaníte v DP, ale nejsem si jistá, jestli to platí i pro DE, protože DE je nemá na rozdíl od účetnictví v nákladech. Takže si myslím,že neplatí. Vy je ale z evidence závazků vyřadit nemůžete, až v případě ukončení či přerušení podnikání, případně při přechodu na výdaje % z příjmů.. DE je o pohybu peněz.

• 16. 3. 2013 11:15

pavča (neregistrovaný) 82.144.159.---

Děkuji za odpověď. Hledala jsem v různých lPORADCÍCH a diskusích, až jsem se dopracovala na stránkách min. financí k výkladu Koordinačního výboru k DANI Z PŘÍJMU, příspěvek 262/18.03.09 , dílčí závěr 1a2 - výdaj nebyl uplatněn, tak nedodaňovat. V podstatě, co píšete. Jde o přijaté a vyplacené peníze. Snad to bude dobře, už z toho mám maglajs. Přeji hezký víkend.

• 16. 3. 2013 11:49

v.e.n.d.y.

Já myslím,že to bude dobře, ale ze seznamu závazek ( ani případnou pohledávku) musíte nechat pořád.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).