Hlavní navigace

Ztráta z 2011 kde zapsat ve výkazech2012

• (neregistrovaný) 90.180.71.---

16. 3. 2013 12:23

Potřebuji udělat daň z příjmů PO. V roce 2011 měli ztrátu 500 tis., v roce 2012 už nemají žádné výnosy a náklady jen mzdové (v lednu). Už mají jen závazky. Kam mám tu ztrátu z r. 2011 do výkazů 2012 zadat? (ř.18 a tam zapsat s mínusem?). Ve VZZ to taky někde zadávám? Ještě jsem se s tím nesetkala, děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 3. 2013 8:49

v.e.n.d.y.

Re: Ztráta z 2011 kde zapsat ve výkazech
      Ztráta z roku 2011 musí být zaúčtována na účtu 429 a patří do Rozvahy, do pasiv mínusem (ale jestli máte nějakou šablonu na rozvahu, taktam se většinou píší čísla plusem a řádek se odečítá). VZZ z roku 2012 přeci nemá ze ztrátou z roku 2011 co dělat, tam jsou jen náklady a výnosy běžného roku.

• 17. 3. 2013 9:21

kiwio (neregistrovaný) 90.180.71.---

Re: Ztráta z 2011 kde zapsat ve výkazech
      Taky jsem si to myslela, že ve VZZ 2012 ztráta 2011 nemá co dělat. Já právě dělám běžné malé UCE a výkazy mi vždycky program vyplivne. Tohle je firma kamaráda, který přiznání potřebuje udělat a se ztrátou jsem se ještě nesetkala. S tím, že mám k dispozici jen uzávěrku2011 a jen ty mzdy za leden, vše je jinak stejné. Pohledávky, závazky, stav b. účtu...nikdo nezaplatil jim, ani oni. Mám šablonu tady z businessu..UCE program k dispozici nemám, ten v práci použít nemohu. Když teda zadám do pasiv tu ztrátu s plusem, tak se mi automaticky o to prohloubí VH běžného období (-), ale pak mi VH nesedí s VZZ... Co s tím?
      Díky moc za trpělivost a Vaši radu.

>>Potřebuji udělat daň z příjmů PO. V roce 2011 měli
      >>ztrátu 500 tis., v roce 2012 už nemají žádné výnosy a
      >>náklady jen mzdové (v lednu). Už mají jen závazky.
      >>Kam
      >>mám tu ztrátu z r. 2011 do výkazů 2012 zadat? (ř.18 a
      >>tam zapsat s mínusem?). Ve VZZ to taky někde zadávám?
      >>Ještě jsem se s tím nesetkala, děkuji.
      >Ztráta z roku 2011 musí být zaúčtována na účtu 429 a
      >patří do Rozvahy, do pasiv mínusem (ale jestli máte
      >nějakou šablonu na rozvahu, taktam se většinou píší čísla
      >plusem a řádek se odečítá). VZZ z roku 2012 přeci nemá
      >ze ztrátou z roku 2011 co dělat, tam jsou jen náklady
      >a výnosy běžného roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).